Отборът на Славия завърши наравно 3:3 срещу руския третодивизионен Спартак

...

Славия с равен срещу руснаци след голов трилър, груби грешки белязаха мача

Отборът на Славия приключи наедно 3:3 против съветския третодивизионен Спартак Кострома в предпоследната си другарска среща по време на лагера си в Сиде.

В началото Спартак сътвори няколко положения пред вратата на „ белите “, само че те не се оказаха рискови за Кръстев. В 34-ата минута Славия откри резултата. Роберто Райчев овладя топката на границата на пеналта и с диагонален удар прониза вратата на руснаците. Малко преди края на първата част Спартак едвам не си вкара автогол, а по-късно пък Ники Кръстев избави рисков удар на Саплинов.

В началото на втората част Николов можеше да удвои задатъка на „ белите “, само че от зоната на точката за осъществяване на дузпата стреля край вратата. В 63-ата минута Емил Стоев с ръка спря топката да попадне във вратата на „ белите “, а след осъществяването на отсъдения 11-метров углавен удар Иван Кудряшов изравни резултата.

Само пет минути по-късно Славия възвърне преднината си. Роберто Райчев се озова в отлична позиция и стреля към вратата, само че топката се отби от напречната греда. Владимир Николов съумя да се разпише при добавката. В 75-ата минута вратарят на съветския отбор съумя да парира отличен удар на Крис Добрев.

Шест минути преди края неточност на вратаря Кръстев докара до равнене на резултата. Той не съумя да поеме добре топката, когато Чунг Нгуен До му я върна и тя се озова във вратата му.

Малко по-късно Спартак (Кострома) стигна до поврат. Футболист на българския тим още веднъж спря с ръка топката на голлинията, откакто Николай Кръстев не се намеси безапелационно при центриране от корнер, а Иван Кудряшов за повторно се разписа от бялата точка.

В добавеното време Славия стигна до изравнителен гол. Чунг Нгуен До центрира в наказателното поле, където Роберто Райчев се разписа с глава.

Състав на Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Емил Мартинов, Ерол Дост, Чунг Нгуен До, Владимир Николов, Роберто Райчев, Кристиан Добрев, Емил Стоев, Мартин Сораков