Отборът на Славия спечели купата на Българския футболен съюз до

...

Славия спечели купата на БФС за юноши до 18 г. и ще участва в Шампионската лига за младежи

Отборът на Славия завоюва купата на Българския футболен съюз до 18 години и през идващия сезон ще взе участие в младежката Шампионска лига в тази възрастова група.

На финала, игран на стадион " Александър Шаламанов " в столицата, младите " слависти " се постановиха с 2:1 над Левски.

" Белите ", водени от треньора Иван Иванов, постановиха превъзходството си още от началните секунди на решителния дуел. Във втората минута попадение на Валентин Петров беше анулирано поради засада.

Добрата игра на Славия продължи, само че в заключителната минута на първото полувреме Чунг Нгуен До пропусна да се разпише от дузпа, избавена от вратаря Йоан Загоров.

Три минути след почивката разумното се случи. Наско Кехайов напредна и с удар от наказателното поле откри резултата в интерес на " белите ".

В 82-ата минута Нгуен До проби и асистира за Румен Рангелов, който осъществя втория гол във вратата на “сините”. Те се добраха до почетен гол посредством Георги Коричков в последните секунди на срещата.

Славия направи исторически дубъл, откакто преди пет дни завоюва първото място в Елитната юношеска група на България до 19 години.