Отборът на Славия постигна първа победа в приятелските мачове по

...

Славия надви казахстанския Кизилжар за първа победа през 2023 година

Отборът на Славия реализира първа победа в другарските мачове по време на зимния си предварителен лагер. " Белите " се постановиха с 2:1 против Кизилжар във втория си инспекция в Турция.

Още в петата минута на срещата в Белек столичани откриха резултата с попадение на младия Кристиян Стоянов, който се разписа с отдалечен удар.

В 37-ата минута казахстанците изравниха с удар от наказателното поле на Черединов, който се възползва от групова неточност в отбраната на Славия.

През втората част старши треньорът на столичани Златомир Загорчич пусна в игра нови 11 футболисти.

В 88-ата минута Галин Иванов подаде за Чунг Нгуен-до, който пропусна топката и тя доближи до Ахмед Ахмедов, който прати кълбото в мрежата на казахстанския отбор.

Следващата другарска среща на Славия в Турция е на 25 януари със словенския Марибор.