Отборът на Славия отстъпи с 0:3 от Стал Миелец в

...

Славия започна със загуба на турска земя

Отборът на Славия отстъпи с 0:3 от Стал Миелец в първата контрола на "белите " на турска земя. Конрад Вржесински откри резултата от дузпа в 62-ата минута, десетина минути по-късно Мачей Домански удвои задатъка, а в 90-ата Аркадиуш Касперкиевич оформи крайния резултат.

Футболистите на Стал започнаха по-активно и още в петата минута означиха гол посредством Радослав Кирилов. Попадението обаче бе анулирано поради засада.

Последва нова добра офанзива на "белите ", при която Йон Бакеро получи топката на страхотна позиция, само че ударът му не бе успешен.

Малко преди половин час игра Мартин Сораков опита да изненада противниковия вратар с изстрел отвън наказателното поле, само че топката мина настрана от вратата.

В заключителните минути на първото полувреме Йон Бакеро насочи диагонален изстрел, който обаче срещна страничната греда.

На почивката в игра за Стал се появи българският бранител Божидар Чорбаджийски.

След подновяването на играта Мартин Георгиев фаулира неприятелски състезател в личното наказателно поле, а основният арбитър отсъди 11-метров углавен удар. Конрад Вржесински застана зад топката и невъзмутимо прати Светослав Вуцов в противоположния ъгъл - 0:1.

В 72-ата минута под рамката към този момент бе Георги Петков, а поляците удвоиха своя задатък. Мачей Домански получи дълго подаване зад тила на отбраната на Славия и си пое кълбото по доста добър метод, след което нямаше проблем да преодолее родния деец.

Славия опита да отговори с две рискови положения пред вратаря на полския отбор, само че не стигна до гол. В последната минута от постоянното време Аркадиуш Касперкиевич оформи класиката за Стал.

Славия - Стал Миелец КР 0:3
0:1 Конрад Вржесински 62'
0:2 Мачей Домански 72'
0:3 Аркадиуш Касперкиевич 90'

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 6. К. Иванов, 4. Соарес, 22. Тасевски, 5. Атанасов, 16. Нгуена, 19. Сораков, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Стал Миелец: 1. Майевски, 2. Фабианович, 3. Скиба, 4. Байорек, 5. Бесчински, 6. Капелан, 7. Церпич, 8. Бак, 9. Серафински, 10. Тръжпис, 11. Мокържицки