Отборът на Швейцария запази шансове за първото място в група

...

Швейцария се върна в играта, Исландия изпадна

Отборът на Швейцария резервира шансове за първото място в група 2 в Лига А след победа с 2:1 като посетител на Исландия в Рейкявик. Така " кръстоносците " събраха 6 точки и се изравниха с Белгия, до момента в който Исландия е без актив и изпада. В идващите мачове в групата на 15 ноември Белгия приема Исландия, а три по-късно гостува на Швейцария в борбата за върха. Защитникът на Левски Холмар Ейолфсон стартира като титуляр за домакините. Гостите бяха по-активни в търсене на гола при започване на дуела и принудиха исландците да се пазят. Над стадиона се изля мощен дъжд, който направи терена доста сложен. Постепенно исландците изравниха играта и също сътвориха редица забавни обстановки, само че гол през първите 45 минути в Рейкявик не падна. Така се стигна до 52-ата минута, когато Харис Сеферович откри с глава. Натискът на швейцарците се усили, като доста деен беше Джердан Шакири. Гостите съумяха да удвоят задатъка си в 67-ата, когато Ланг засече от близко топката за 2:0. Единственото, което домакините съумяха да сторят до края беше почетен гол, маркиран с хубав удар от далечна отдалеченост от Финбогасон. Исландия - Швейцария 1:2
0:1 - Сеферович 52 0:2 - Ланг 67 1:2 - Финбогасон 81 МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига на нациите 4 кръг, понеделник 15 октомври  Исландия 1:2краен резулат  Швейцария