Отборът на Швеция записа победа в първия си мач от

...

Дузпа донесе успеха на Швеция над Южна Корея

Отборът на Швеция записа победа в първия си мач от Световното състезание по футбол в Русия, откакто надделя Южна Корея с 1:0 в Нижни Новгород. Двата отбора не предложиха изключително атрактивен футбол, като още веднъж решаваща роля за крайния излаз изигра системата за видео повторения.

" Трите корони " бяха по-настоятелни в офанзива през цялото време, като Маркус Берг направи най-сериозния пропуща през първото полувреме, откакто от добра позиция стреля в тялото на вратаря на корейците Хюн Чо. След почивката шведите продължиха да са по-активни в офанзива и съумяха да стигнат до гол в 65-та минута, когато капитанът на отбора Андреас Гранквист осъществя дузпа, отсъдена след консултация на рефера Хоел Акилар с ВАР. В последните минути играчите на Южна Корея натиснаха в търсене на изравнителен гол, само че изпуснаха няколко чисти положения и в последна сметка дуелът приключи 1:0 за Швеция. По този метод скандинавците и Мексико имат по три точки след първите мачове в група F, до момента в който Германия и Южна Корея нямат точки. В събота Южна Корея се изправя против Мексико, а Швеция среща Германия. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg