Отборът на Шумен надделя над Берое със 122:74 (31:18, 25:25,

...

Шумен постигна убедителна победа над Берое в НБЛ

Отборът на Шумен надви над Берое със 122:74 (31:18, 25:25, 28:20, 38:11) като хазаин в „ Арена Шумен “ в мач от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Баскетболистите на Шумен реализираха втора поредна и общо десета победа в шампионата, а изпадналият в рецесия отбор на Берое продължава с отрицателната серия, допускайки 18-а загуба за сезона.

Домакините имаха предимство през целия мач, а старозагорци не поведоха нито един път. Шумен изигра доста мощна първа четвърт и си обезпечи задатък от 31:18 след началните 10 минути. Последва относително равностойна втора част, в която домакините задържаха задатъка си от 13 точки на почивката – 56:43.

След паузата гостите също не откриха метод да се опълчват на Шумен и изоставаха с 21 точки – 63:74 преди последния интервал. До края срещата се доиграваше, домакините доближиха до 100 точки още 6 минути преди финала и фиксираха най-голямата разлика в мача от внушителните 48 точки.

Съставът на Шумен показва много по-ефективна пукотевица от игра и направи по-малко неточности.

Най-резултатен за успеха бе Баръш Мустафа с 23 точки, Карим Мане оформи „ трипъл-дабъл “ с 22 точки, 11 битки и 11 асистенции, а Уилфрийд Ликей приключи с 18 точки и 9 битки.

Николай Титков осъществя 27 точки, 6 битки и 7 асистенции за тима от Стара Загора, който към момента е воден от гарда Дарин Иванов, влезнал в ролята на старши треньор. Седариан Рейнс фиксира „ дабъл-дабъл “ от 21 точки и 13 битки.

За отбора на Шумен следва посещение на Ямбол в идващия кръг от НБЛ на 27 март, а на 30 март Берое приема Академик Пловдив.