Отборът на Шотландия победи с 2:0 тима на Грузия в

...

Шотландия надви Грузия в дъждовния ад в Глазгоу

Отборът на Шотландия победи с 2:0 отбора на Грузия в мач от Група “А ” на квалификациите за Евро 2024. Попаденията за състава от острова означиха Калъм Макгрегър (6') и Скот Мактоминей (47').

Успехът даде извънредно мощен подтик на шотландците към класирането им на европейските футболни финали, тъй като те имат цялостния комплект от 12 точки след 4 изиграни мача и имат цели 8 пункта преднина пред днешния си противник, който заема второто място.

Иначе двата тима изиграха дуела под проливния пъкъл на стадион " Хемпдън Парк " и бяха принудени да прекратят дуела след единствено 11 минути игра, когато Шотландия към този момент водеше с гола на Калъм Макгрегър. Дори имаше концепция срещата да се приключи дефинитивно за вечерта и тя да се доиграе на различен стадион на идващия ден. До това обаче не се стигна и съдията прибра играчите в съблекалнята, с цел да ги изведе на терена още веднъж час и половина по-късно.

Така играта бе възобновена след среднощ българско време и двата тима приключиха първото полувреме при резултат 1:0. След почивката пък шотландците вкараха още веднъж при започване на полувремето този път посредством Скот Мактоминей, с което дефинитивно убиха интригата и си подсигуриха трите точки.