Отборът на Шефийлд Уензди остава твърдо на дъното на Чемпиъншип.

...

Шефийлд Уензди остана без победа в девети пореден двубой в Чемпиъншип

Тимът на мениджъра Сиско Муньос записа следващо проваляне в шампионата, като този път отстъпи на гостуващия Съндърланд с 0:3.

„ Кукумявките ” остават единственият тим от второто равнище на британския футбол, който към момента не е записал нито една победа от началото на акцията. Поражението бе под номер седем за домакините.

Гостите от Съндърланд не срещнаха съвсем никаква опозиция от своя съперник и разумно се поздравиха с изразителна победа. Даниел Балард изведе “черните котки ” напред в резултата с прецизен изстрел още в 5-ата минута. Три по-късно Джак Кларк направи 2:0, а в 31-ата, още веднъж той оформи крайния резултат.

Съндърланд се изкачи до четвъртото място във краткотрайното нареждане преди изиграването на останалите мачове от кръга, до момента в който Уензди е финален със единствено две точки в актива си.