Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив с

...

Академик Пловдив не остави шансове на Шампион 2006 в женската баскетболна лига

Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив с 93:64 (19:13, 28:16, 24:16, 22:19) като хазаин в София в среща от шестия кръг в състезание на България по баскетбол за дами. Победата е втора за Шампион 2006 от шест изиграни мача, до момента в който Академик Пловдив позволи пето проваляне от началото на сезона.

Домакините имаха предимство през целия мач. До почивката те натрупаха задатък от 47:29, а преди последните 10 минути водеха със 71:49. Най-голямата преднина на баскетболистките на Шампион 2006 доближи 29 точки, а пловдивчанки не поведоха в нито един миг от дуела.

Мина Василева бе най-резултатна за триумфа на домакините със 17 точки и 2 битки, а Елена Драгоева добави 14 точки, 3 битки и 8 асистенции.

За гостите от Академик Пловдив Анастасия Калева означи 18 точки, а Каролина Кирилова приключи с 15 точки и 3 битки.

В идващия кръг на 29 ноември отборът на Шампион 2006 ще гостува на Шоутайм във Варна, а тимът на Академик Пловдив приема първенеца Берое Стара Загора.