Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив с

...

ОБЗОР: Шампион 2006 и Локо Сф с победи в женската НБЛ

Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив с 93:64 (19:13, 28:16, 24:16, 22:19) като хазаин в София в среща от шестия кръг в състезание на България по баскетбол за дами.

Победата е втора за Шампион 2006 от шест изиграни мача, до момента в който Академик Пловдив позволи пето проваляне от началото на сезона.

Домакините имаха предимство през целия мач. До почивката те натрупаха задатък от 47:29, а преди последните 10 минути водеха със 71:49.

Най-голямата преднина на баскетболистките на Шампион 2006 доближи 29 точки, а пловдивчанки не поведоха в нито един миг от дуела.

Мина Василева бе най-резултатна за триумфа на домакините със 17 точки и 2 битки, а Елена Драгоева добави 14 точки, 3 битки и 8 асистенции.

За гостите от Академик Пловдив Анастасия Калева означи 18 точки, а Каролина Кирилова приключи с 15 точки и 3 битки.

По-рано денем Локомотив (София) реализира четвърта победа от началото на сезона. Столичанки завоюваха против гостуващия Дунав 2016 (Русе) с 62:42 (20:13, 19:8, 14:9, 9:12) в първата среща от шестия кръг.

Така Локомотив се изкачи на второ място с четири триумфа и две проваляне, а русенки остават последни без извоювана среща досега.

Домакините водеха в резултата през целия дуел. На почивката те имаха преднина от 39:21, а след 30 минути - 53:30. До края баскетболистките на Локомотив просто доиграха срещата и стигнаха до крайния триумф.

Гергана Цекова осъществя 13 точки за успеха, а по 10 прибавиха Ренета Димитрова и Ванеса Кокалова.

За Дунав 2016 се отличиха Зорница Герасимова с 8 и Светлозара Георгиева със 7 точки.