Отборът на Шампион 2006 постигна четвърта победа от началото на

...

Шампион 2006 не остави шансове на Академик

Отборът на Шампион 2006 реализира четвърта победа от началото на сезона в женското баскетболно състезание на България. Столичният отбор победи Академик Пловдив със 76:44 (16:11, 28:12, 19:11, 13:10) като алегоричен посетител в среща от деветия кръг на шампионатаа. Мачът се игра в „ Триадица “ в София.

С триумфа отборът на Шампион 2006 изпревари краткотрайно Локомотив София на четвъртото място в класирането с баланс от 4 победи и 6 загуби, до момента в който Академик остава финален в подреждането с 10 провали от 10 мача.

Възпитаничките на Ирена Колева имаха игрово предимство на паркета в зала „ Триадица “ през целия дуел и справедливо стигнаха до триумфа.

Столичният тим стартира срещата по-концентрирано и завоюва първата част с 16:11. Във втората четвърт символичните посетители още веднъж бяха по-ефективни в нахлуване и по този начин краят на първото полувреме пристигна при резултат 44:23 в интерес на Шампион 2006.

След почивката девойките на старши треньора Ирена Колева продължиха да преобладават на паркета и завоюваха третата четвърт с 19:11. В последната част тимът на Академик Пловдив още веднъж не съумя да се опълчи, като означи единствено 10 точки и по този начин Шампион 2006 завоюва срещата с крайното 76:44.

Най-резултатна за триумфа на Шампион 2006 бе капитанът Виктория Иванова, която осъществя 25 точки.

За Академик само Валентина Горанова стигна до двуцифрени индикатори в нахлуване, като се регистрира с 10 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.