Отборът на Шампион 2006 победи варненския Шоутайм с 80:72 (21:8,

...

Шампион 2006 надигра Шоутайм в първенството на България по баскетбол за жени

Отборът на Шампион 2006 победи варненския Шоутайм с 80:72 (21:8, 16:23, 22:21, 21:20) като хазаин в София в дуел от 14-ия кръг от шампионата на България по баскетбол за дами.

Успехът бе пети за Шампион 2006 от 13 изиграни мача, до момента в който отборът на Шоутайм позволи девета загуба също от 13 мача. В неделя двата състава ще се срещнат още веднъж в столицата в отсрочена среща от седмия кръг на шампионата. Двубоят ще се играе от 10 часа в зала „ Триадица “ в столицата.

Домакините поеха водачеството през цялото време и не го изпуснаха до края, въпреки баскетболистките на Шоутайм да намаляваха значително изоставането си на момента. Шампион 2006 водеше с 37:31 на почивката, а след третата четвърт резултатът бе 59:52.

Елена Георгиева бе най-полезна за триумфа на домакините с 22 точки, 7 битки и 4 асистенции.

За гостите от Варна Адриана Балтанова приключи с 21 точки, 6 битки и 4 асистенции.

В другите мачове от деня също реализираха победи.