Отборът на Шампион 2006 победи Локомотив София с 53:46 (16:8,

...

Шампион 2006 надви Локомотив София

Отборът на Шампион 2006 победи Локомотив София с 53:46 (16:8, 11:15, 15:8, 11:15) като хазаин в София в дуел от шестия кръг от втория стадий (Втора тройка) в шампионата на България по баскетбол за дами.

С това вторият стадий завърши, откакто при започване на февруари Управителният съвет на Българската федерация по баскетбол одобри промени в календара на държавното състезание за дами и анулира седми, осмия и деветия кръг.

Баскетболистките на Шампион 2006 записаха четири победи от четири мача и оглавиха класирането във Втората тройка. Локомотив София и Академик Пловдив се подредиха надлежно втори и трети с по един триумф и три загуби.

Съставът на Шампион 2006 водеше през целия мач против Локомотив и натрупа задатък от 10 точки при 16:6 малко повече от минута преди края на първата четвърт. Локомотив София понижи до 4 точки изоставането си след 20 минути като почивката пристигна при резултата 27:23.

Елена Димова изигра положително първо полувреме на Шампион 2006 и натрупа 12 точки и 7 битки. Димова и съотборничките й преобладаваха в третата четвърт и дръпнаха с 42:31 преди заключителните 10 минути. В началото на последната част те означиха най-голямата разлика в мача – 15 точки при 46:31 и до края резервираха водачеството си, макар че спортните на Локомотив се приближиха до 5 точки при оставаща 1 минута игра.

Най-резултатна за триумфа беше Елена Димова, която оформи „ дабъл-дабъл “ от 22 точки и 12 битки, а Валентина Веселинова приключи с 14 точки, 8 битки и 3 асистенции.

За Локомотив София Гергана Цекова осъществя 15 точки и 7 битки.