Отборът на Шалке 04 излезе втори в Бундеслигата, след като

...

Шалке излезе втори в Бундеслигата

Отборът на Шалке 04 излезе втори в Бундеслигата, откакто победи с 1:0 като посетител Майнц 05 в първия дуел от 26-ия кръг на шампионата на Германия. Двата отбора изиграха безуспешно първо полувреме, като резервираха сили за втората част, когато се впуснаха в гневни офанзиви.

Все отново гостите имаха повече шанс, като стигнаха до победно попадение в 56-ата минута, а негов създател стана Даниел Калигури. Домакините можеха да изравнят в 84-ата минута, само че им липсваше късмет.

Така Шалке събра 46 точки и излезе втори с четири точки повече от третия Борусия Дортмунд. Лидер е Байерн Мюнхен с 63.

КЛАСИРАНЕ

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Бундеслига 26 кръг, събота 10 март  Байерн (Мюнхен) 16:30предстои  Хамбургер ШФ