Отборът на Севиля спечели по убедителен начин гостуващия Валенсия с

...

Севиля се наложи над Валенсия за едно полувреме и го измести от третата позиция

Отборът на Севиля завоюва по безапелационен метод гостуващия Валенсия с 3:1 в мач от междинния шести кръг на испанската Ла Лига. И четирите попадения паднаха през първото полувреме.

Още в 3-ата минута Алехандро Гомес откри за „ андалусийци “, а в 15-ата минута Тони Лато си означи автогол – 2:0.

В 22-ата минута, с дебютното си попадение за клуба Рафа Мир докара нещата до класическото 3:0.

Гостите понижиха сравнителни бързо - в 31-ата минута посредством Уго Дуро, само че по-късно не съумяха да застрашат преднината на севилци.

През второто полувреме Юсеф Ен Несири и Хесус Навас бяха покрай това да вкарат ново попадение за домакините.

По този метод Севиля измести „ прилепите “ от третата позиция, като към този момент имат 11 точки, до момента в който Валенсия е с 10. Освен всичко отборът на Юлен Лопетеги е и с мач по-малко, откакто преди седмица не игра против Барселона.