Отборът на Севиля продължи с добрите си игри в последните

...

Севиля не остави никакви шансове на Леванте

Отборът на Севиля продължи с положителните си игри в последните седмици и разруши Леванте с 5:0 вкъщи в първи мач от 21-ия кръг на Ла Лига. След като през седмицата андалусийците записаха триумф над Барселона в първи дуел от четвъртфиналите на Купата на краля, през днешния ден те още веднъж зарадваха публиката на " Рамон Санчес Писхуан ".

След нулево първо полувреме възпитаниците на Пабло Мачин се развихриха след почивката, като начало на разгрома даде централният нападател Висам Бен Йедер в 48-та минута. Андре Силва повиши на 2:0 в 60-та минута, а Франко Васкес, Куинси Промес и Пабло Сарабия от дузпа вкараха нови три гола в последните 20 минути на срещата. След този триумф Севиля към този момент има 36 точки и най-малко краткотрайно измести Реал Мадрид от третото място в класирането. Утре Реал гостува на Еспаньол. Леванте заема 10-та позиция в подреждането с актив от 26 точки. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg