Отборът на Севиля постигна нов успех в испанското футболно първенство.

...

Севиля под номер 3 в Испания след класика срещу Хетафе

Отборът на Севиля реализира нов триумф в испанското футболно състезание. Тимът от Андалусия записа четвъртата си поредна победа в шампионата, налагайки се с безапелационното 3:0 над своите посетители от Хетафе.

Всички приети попадения бяха осъществени през вторите 45 минути. Нещо повече - след 67-ата.

През първата част домакините бяха по-добрият тим на терена и владееха топката надалеч повече от съперниците си.
 Снимка 517397
Източник:

Попадение в интерес на Севиля беше анулирано, като повторенията демонстрираха, че по-скоро взетото решение е било правилно.

През второто полувреме Джене Даконам бе изпъден още първоначално, което затрудни оптимално задачата на Хетафе, останали с човек по-малко на терена.

Севиля подвигна оборотите и в 67-ата минута Мунир най-сетне съумя да пречупи защитата на гостите.
 Снимка 517400
Източник:

В последните 3 минути от постоянното време пък севилци вкараха нови две попадения - посредством Папу Гомес, а секунди преди края и с помощта на тъкмо осъществяване на Ен Несири.
 Снимка 517399
Източник:

Така Севиля реализира успеха, която подрежда състава на третото място във краткотрайното класиране. Хетафе е 12-и.