Отборът на Севиля четвъртият отбор с 19 точки, който е

...

И Севиля се нареди на дългата опашка след Гранада

Отборът на Севиля четвъртият тим с 19 точки, който е единствено на една точка зад водача Гранада. Тимът на Юлен Лопетеги завоюва с 2:0 против гостуващия Хетафе в дуел от десетия кръг на Ла Лига. Хавиер Ернандес - Чичарито (68) и Лукас Окампос (78) вкараха попаденията в андалуския конфликт. Момчетата на Лопетеги преобладаваха през първото полувреме. Най-добрите благоприятни условия се откриха пред Нолито. Бившият състезател на Барселона стреля от границата на наказателното поле - вратарят Давид Сория мазета в корнер. В 36-ата Лукас Окампос центрира към втората греда, Нолито стреля, само че стражът на Хета направи ужасно избавяне. В 53-ата Хавиер Ернандес се озова самичък против вратаря и ударът му не беше акуратен. В 62-ата Евер Банега нацели гредата след невисок изстрел от 19 метра. В 69-ата Оливер Торес възхити с превъзходно подаване с външен фалц. Чичарито изпревари своя надзирател и осъществя с неотложен удар в близкия ъгъл - 1:0. В 78-ата отбраната на гостите се пропука и позволи втори гол. Капитанът на " бланкирохос " Хесус Навас подаде към Лукас Окампос, който с преодоляването се изправи против вратаря, финтира го и вкара за 2:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 10 кръг, неделя 27 октомври  Севиля 2:0краен резулат  Хетафе