Отборът на Северна Македония достигна до най-престижната си победа в

...

Неочаквано! Северна Македония победи Бундестима

Отборът на Северна Македония доближи до най-престижната си победа в цялата си футболна история. Съседите ни надвиха с 2:1, и то като посетител, против четирикратния международен първенец Германия и резервира шансове за едно от първите две места в група " J " от квалификациите за Мондиал 2022. 37-годишният Пандев даде звук за триумфа на македонците в края на първото полувреме, до момента в който Илкай Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута. В 85-ата Елиф Елмас означи паметното попадение, донесло триумфа на Северна Македония. Доста пъти в хода на срещата германците бъркаха при изнасянето на топката, а по-късно на собствен ред не успяваха да провеждат добра офанзива. В играта на домакините личеше известно подценяване и чистите положения пред вратата на Столе Димитриевски не бяха доста.
Източник: dnesplus.bg