Отборът на Септември отправи предизвикателство към Славия и поне временно

...

Септември плесна играещите за здраве лъвове от Верея

Отборът на Септември насочи предизвикателство към Славия и най-малко краткотрайно се изкачи на 7-ото място. В последния 26-и кръг от постоянния сезон в Първа лига софиянци надиграха с 2:0 гостуващия Верея, за който е несъмнено, че ще финишира най-малко 6-и (и надлежно е подсигурил присъединяване си в елита и през новия сезон). След скучното първо полувреме голове на Мирослав Будинов (дебютен негов за Септември) и влезлият на негово място Мартин Тошев донесоха 9-ата победа на Септември.

С нея те акумулираха 31 точки на сметката си и краткотрайно излязоха 7-и на 2 пункта пред Славия, който приема Пирин вкъщи. Верея пък остава с 35 на сметката си.

Символичните домакини започнаха срещата по-активно и търсеха способи да наложат надзор върху топката. В играта и на двата състава личеше много брак и разумно първото полувреме беше всичко друго, само че не и завладяващо.

Първият зачатък на състояние за Септември пристигна в 13-ата минута, когато Борис Галчев с пас по земята изведе Асен Чандъров около Веселин Минев в пеналта. Халфът на столичани стигна топката и опита пас, като беше затворен по едно и също време от Илия Мунин и вратаря Даниел Наумов. Чандъров получи и втори късмет да отиграе, но към този момент и Минев беше притичал, с цел да обезврежда заплахата.

В 19-ата минута верейци направиха най-хубавата си офанзива. Венци Христов избяга от засадата, с цел да получи и овладее отляво в наказателното поле. С пас по тревата той откри Денислав Станчев към точката на дузпата, а Елтон дос Рейс се хвърли самоотвержено и блокира.

Първият прецизен шут въобще в срещата пристигна в 38-ата минута, когато Венци Христов си опитва шанс от към 22 метра и изпрати топката право в ръцете на Галев.

Второто полувреме стартира стремително с гол във вратата на Верея. В 47-ата минута Крис Гади даде фалцов пас в предни позиции, който прескочи Миро Будинов, само че пък стигна до Иван Тилев отляво по офанзивата. Крилото на домакините мигновено центрира и постави топката право върху главата на непокрития Будинов. От към 7-8 метра с глава централният нападател прониза горния десен ъгъл за дебютния си гол в собствен първи мач като титуляр за Септември – 1:0.

В 54-ата минута Тилев потегли на самоуверен пробив към наказателното поле през трима футболисти на Верея. Топката му беше избита и попадна у Галчев, който без закъснение шутира от 13-14 метра. Изпълнението му не бе лишено от мощ, но прелетя високо над гредата.

Шест минути по-късно пред опитния халф на Септември имаше надалеч по-чиста опция. Фабиано Алвеш открадна топката до пеналта на Верея и потегли да минава около Веселин Минев. Галчев притича добре и изскочи на стрелкова позиция. Той нанесе отсечен шут по диагонала, който вратарят Даниел Наумов отрази с прекрасен плонж.

В 68-ата минута наставникът на Септември Ники Митов направи равностойна промяна, като Мартин Тошев зае мястото на Будинов като централен нападател. Само три по-късно острието осъществя. Защитата на старозагорци се издъни фрапантно в две следващи обстановки – първо Пламен Тенев почисти зле, а незабавно по-късно Савио Нсереко прекомерно леко загуби топката пред наказателното поле. Това отвори късмет пред Тилев да центрира и той го направи, изпращайки топката към зоната към точката на дузпата. Там Тошев изникна зад тила на разминалия се Гади и единствено чукна леко топката около Наумов – 2:0. Това беше 9-ото попадение за нападателя от началото на сезона.

В 77-ата минута Наумов записа още едно избавяне на сметката си, като не предприе непотребни опасности и боксира тежкия надалеч шут от директен свободен удар на Борис Галчев. Това беше и последната по-интересна обстановка до финалния съдийски сигнал на Георги Давидов. В заключителните си минути срещата несъмнено се доиграваше.

СЕПТЕМВРИ – ВЕРЕЯ 2:0

1:0 Мирослав Будинов 47'

2:0 Мартин Тошев 71'

Септември (4-2-3-1): Валентин Галев – Богомил Дяков /к/, Елтон дос Рейс, Васил Добрев, Иван Стоянов – Фабиано Алвеш (73' - Антони Иванов), Асен Чандъров – Крис Гади, Борис Галчев (83' - Станислав Маламов), Иван Тилев – Мирослав Будинов (68' - Мартин Тошев)

Старши треньор: Николай Митов

Верея (4-2-3-1): Даниел Наумов – Здравко Илиев /к/, Илия Мунин (52' - Стилиян Тенев), Пламен Тенев, Веселин Минев – Денислав Станчев (85' - Михаил Димитров), Юлис Ндонг – Савио Нсереко (84' - Атанас Панов), Симеон Мечев, Милен Танев – Венцислав Христов

Старши треньор: Благомир Митрев

Стадион: „ Васил Левски” (София)