Отборът на Сент Етиен се класира на финала в турнира

...

Късен гол класира Сент Етиен на финал

Отборът на Сент Етиен се класира на финала в шампионата за Купата на Франция, откакто изтръгна триумф вкъщи с 2:1 против настоящия притежател на трофея Рен. Така " зелените " ще спорят за трофея с Пари Сен Жермен на " Стад дьо Франс " в Париж, а мачът е на 25 април. Столичани се класираха за дуела с трофея ден по-рано, откакто разгромиха Лион с 5:1 като посетител. Успехът не пристигна по никакъв начин елементарно за Сент Етиен. Двубоят вървеше към продължения при резултат 1:1, когато в добавеното време Риад Будебуз вкара за крайното 2:1. Футболистите на Рен бяха толкоз шокирани, че не съумяха да реагират, а и в действителност нямаше към този момент никакво време. Иначе мачът потегли ужасно за носителя на трофея. В 33-ата минута Мбайе Нианг от дузпа откри резултата и смълча трибуните. Резултатътсе резервира единствено 10 минути, откакто Тимоти Колоджейчак с глава изравни. През второто полувреме Сент Етиен беше по-настоятелен и справедливо стигна до триумфа с гола на Будебуз, а финалът е първи за " зелените " от 38 години насам.