Отборът на Селтик завоюва осмата си последователна титла в шотландската

...

Селтик спечели титлата на Шотландия за осми пореден път

Отборът на Селтик завоюва осмата си поредна купа в шотландската Висша лига след триумф като посетител на Абърдийн с 3:0. „ Детелините “ се нуждаеха единствено от тъждество на „ Питъдри “, с цел да си подпечатат следващата шампионска купа.
Домакините първи имаха шанса да открият на два пъти посредством Джеймс Уилсън, които уцели гредите. Селтик изчака търпеливо шанса си и поведе пет минути преди почивката посредством Микаел Лустиг, който осъществя с глава след центриране на Калъм Макгрегър.
Йозо Симунович, създателят на победния гол против Килмарнък предходната седмица, направи 2:0 малко след началото на второто полувреме след нова асистенция на Макгрегър. Френският нападател Одсон Едуард получи подаване от Том Рогич и оформи крайния резултат две минути преди края на постоянното време с 21-ия си гол от началото на сезона.
Победата значи задатък от 12 точки пред градския противник от Глазгоу Рейнджърс, което прави „ детелините “ недостижими на върха. Това е втори трофей за Селтик през сезона след извоюваната Купа на Шотландия, като отборът, който е непобеден под управлението на краткотрайния управител Нийл Ленън, е на път да реализира невиждан трети пореден домакински требъл.

Източник: actualno.com