Отборът на Селта стигна до истинска драматична победа с 4:3

...

Луд мач! Селта надви Уеска в голов трилър продължил над 100 минути

Отборът на Селта стигна до същинска трагична победа с 4:3 над Уеска като посетител в мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига. На полувремето резултатът беше 2:2, а победния гол падна в 76-ата минута. С тази победа отборът от Галисия се изкачи до осмата позиция, до момента в който Уеска остава твърдо финален.

Сблъсъкът ще се запомни с това, че продължи с 16 минути повече. В заключителните секунди на първата част се стигна до тежък конфликт сред нападателя на домакините Рафа Мир и вратаря на противника Рубен Бланко. Наложи се стражът да получи лекарска помощ за по-дълъг интервал от време, само че в последна сметка той не съумя да се върна в игра и беше сменен. Всичко това наложи 10 минути добавено време на тази част. Второто полувреме пък беше удължено с 6 минути.