Отборът на се завърна на победния път във френската 1,

...

Марсилия се завърна на победния път

Отборът на се завърна на победния път във френската 1, откакто разгроми като посетител с 4:1 в дуел от 28-ия кръг.

Така марсилци прекъснаха серията от три мача без триумф в шампионата и се завърнаха на второто място във краткотрайно класиране с 50 точки, колкото има и. от своя страна остана 13-и с 35 в актива си.

Гостите не оставиха никакво подозрение в превъзходството си още от първата минута. Едва бяха минали 180 секунди от началния сигнал на рефера Руди Буке и Марсилия към този момент водеше в резултата.

Жерсон се отскубна от отбраната и вкара за 1:0. Резултатът се резервира до 63-ата минута, когато Аркадиум Милик вкара след центриране от корнер. Осем минути по-късно Амин Арит се възползва от неточност на вратаря Бизот и направи преднината на Марсилия класическа.

В 90-ата минута Ервен Кардона върна един гол за Брест, откакто означи с глава великолепен гол след осъществяване на ъглов удар. Само секунди по-късно обаче Дженгиз Юндер оформи оформи крайното 4:1.