Отборът на Саутхемптън се справи без особени проблеми с третодивизионния

...

Без напрежение Саутхемптън е напред във ФА Къп

Отборът на Саутхемптън се оправи без особени проблеми с третодивизионния Шрюсбъри Таун в мач от третия кръг на ФА Къп. „ Светците “ се постановиха с 2:0, като попаденията означиха Дан Н’Лундулу в 16-ата и Джеймс Уорд-Праус в 89-ата минута.

Домакините имаха осезаемо преимущество през целия дуел и можеха да си тръгнат с още по-голям резултат.

„ Светците “ поведоха в 16-ата минута, когато гостите не съумяха да изчистят дълго подаване в наказателното си поле и топката попадна в Дан Н’Лундулу, който с несилен, само че прецизен изстрел откри по диагонала далечния ъгъл за 1:0.

Въпреки превъзходството си, Саутхемптън стигна до второ попадение чак в 89-ата минута. Капитанът Джеймс Уорд-Праус се разписа непосредствено от директен свободен удар, само че и с малко доза шанс, откакто вратарят на Шрюсбъри Матия Саркич не съумя да се намеси добре и топката се плъзна по ръкавиците му, за д влезе във вратата за крайното 2:0.

Така в четвъртия кръг Сатхумптън ще одобри тима на Арсенал на „ Сейнт Мери “.