Отборът на Сандеция (Нови Сонч) постигна невероятен успех с 3:2

...

Алекс Колев и Пламен Крачунов с драматичен успех над Лехия

Отборът на Сандеция (Нови Сонч) реализира необикновен триумф с 3:2 при гостуването на Лехия (Гданск) в мач от 6-ия кръг на полската " Екстракласа ". Бившият капитан на младежкия народен тим Александър Колев изигра нов приказен мач с екипа на новака в шампионата. Той бе основно настоящо лице и при трите попадения на отбора. В 16-ата минута таранът раздаде съвършено топката, след което Бартломей Дудзич се разписа за 1:0. В края на първата част още веднъж той бе прецизен, откакто Колев откри на празна врата опитния футболист на Сандеция. При 2:0 приключи и първото полувреме.

GL! Danek do Trochima, a ten pokonuje Kuciaka!
___
78' #LGDSAN 2:3 pic.twitter.com/JgfNAqS296
— Sandecja Nowy Sącz (@SandecjaNS) 18 август 2017 година
Втората част стартира извънредно неприятно за гостите и Марко Пайшао понижи, а минути по-късно полският национал Словомир Пешко изравни. Все отново обаче Сандеция хвърли бомбата в 78-ата минута, когато Алекс Колев се обърна с топката, откри Данек, той с едно допиране отклони към резервата Трохим, който донесе извънредно значими три точки за новака в полския хайлайф.

Добър мач за Сандеция направи и централният защитник Пламен Крачунов, който също изигра цялостен мач.
Източник: novini.bg