Отборът на Розова долина (Казанлък) спечели титлата при девойки старша

...

Розова долина спечели титлата при девойки старша възраст на държавното за ансамбли

Отборът на Розова котловина (Казанлък) завоюва купата при девойки старша възраст на държавното състезание по художествена гимнастика за ансамбли (4-6 гимнастички), категория " Б ", което се организира в зала " София ". Гимнастичките от Казанлък събраха 22.400 точки (10.500+11.900) от двете си осъществявания с бухалки. На второ и трето място са надлежно състезателките от първия тим Тракия (Пловдив) със общ брой от 22.375 точки и гимнастичките на клуб Чар ДКС (Варна) с 20.983 точки.

В топ шест са още вторият тим на клуб Тракия (Пловдив), Левски и Пирин (Благоевград). В шампионата присъединяване взеха 16 тима.

Черноморец (Бургас) се класира преди всичко при дамите в конкуренцията за ансамбли (4-6 гимнастички) със общ брой от 13.500 точки. Среброто завоюва клуб Олимпия 74 (Бургас), а третата позиция зае МИК Гергана (Добрич). В тази категория имаше единствено три ансамбъла, които играха съчетания с обръчи.