Отборът на Рома постигна пълен обрат, за да запише домакински

...

Рома обърна Парма и прекрати серията си от загуби

Отборът на Рома реализира цялостен поврат, с цел да запише домашен триумф с 2:1 над Парма в мач от 31-ия кръг от Серия “А”. По този метод “вълците” сложиха завършек на серията си от три следващи загуби.

Срещата обаче стартира неприятно за тях, защото още в 8-ата минута Браян Кристанте фаулира Андреас Корнелиус в личното си наказателно поле, а Юрай Куцка осъществя последвалата дузпа. В 43-ата минута Бруно Перес откри непокрития Хенрих Мхитариян на добра позиция, който пък изравни резултата. В 57-ата Жордан Верету направи обрата цялостен посредством шут от огромно разстояние. В 76-ата Жервиньо се разписа, само че попадението му не беше зачетено поради негова засада.

Така Рома се изкачи на петата позиция в класирането с 51 точки, като задмина Наполи единствено по голова разлика. Парма пък е 12-и с 39 пункта на сметката си.
Серия А 31 кръг, сряда 8 юли  Рома 2:1краен резулат  Парма