Отборът на Рома победи с 2:0 Славия Прага в мач

...

Рома се справи със Славия Прага и оглави групата си в ЛЕ

Отборът на Рома победи с 2:0 Славия Прага в мач от Група G на Лига Европа. Италианският отбор стигна до триумфа с два гола в първото полувреме и по този начин оглави класирането с 9 точки.

Още в първата минута на срещата Едоардо Бове означи хубав гол с шут от границата на наказателното поле.

Ромелу Лукаку удвои задатъка на " римляните " в 17-ата минута, откакто Ел Шаарауи го изведе, а белгийският нападател показва самообладание и осъществя от вътрешността на пеналтерията.

В 39-ата минута Мик ван Бюерн опита да изненада стража на Рома с удар от ръба на наказателното поле, който обаче бе уловен от Миле Свилар.

Ромелу Лукаку бе покрай нов гол в 60-ата минута, само че шутът му мина на сантиметри от десния непряк дирек. Само три минути по-късно Ел Шаарауи също опитва с изстрел от отдалеченост, който срещна напречната греда.

В продълженията на мача Андреа Белоти също имаше отлична опция да означи, само че Алвеш Мандус направи чудесно избавяне, с цел да го откаже.