Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна победа в двубоя си

...

Рилски спортист победи Академик след силно второ полувреме

Отборът на Рилски състезател (Самоков) реализира победа в дуела си от VI кръг на Националната Баскетболна Лига, откакто довечера възпитаниците на Людмил Хаджисотиров се постановиха при визитата си на Академик (София) с 91:71 (20:21; 24:17; 21:13; 26:20) .

Джейлън Дженкинс завърши с „ дабъл-дабъл “ за спечелилите – 20 точки и 13 битки, Димитър Маринчешки се отличи с 13 точки, а Евгени Хаджирусев и Артър Едуърдс вкараха по 11 точки.

Цветомир Чернокожев беше най-резултатен за младите „ студенти “ – 17 точки, а Николай Николов приключи с 16 точки.

Първото полувреме мина равностойно, като домакините от Академик стояха доста добре на терена и на почивката изоставаха единствено с шест точки – 38:44.

Баскетболистите на Рилски състезател подвигнаха внезапно оборотите през третата четвърт, което им разреши да се откъснат напред с 14 точки – 65:51, като в заключителните 10 минути възпитаниците на Людмил Хаджисотиров резервираха централизация и се поздравиха със заслужена победа – 91:71.