Отборът на Рилски спортист продължава перфектната си серия в НБЛ

...

Рилски спортист вкара 100 точки на Берое за шести пореден успех в НБЛ

Отборът на Рилски състезател продължава съвършената си серия в НБЛ след триумф над Берое в първия мач от 6-ти кръг. У дома в „ Арена Самоков “ самоковци се оправиха със противника си със 100:84.

Домакините започнаха очевидно по-добре мача и бързо се откъснаха напред с двуцифрена разлика, която усилиха до почивката на 15 точки. Второто полувреме стартира по-равностойно, само че силите на беройци не стигнаха за поврат.

Димаджо Уигинс и Брендън Рандолф бяха водачите на терена за домакините. Центърът записа 21 точки и 8 битки, само че напусна терена за пет персонални нарушавания преди края. Гардът добави 20 точки и 9 битки.

Александър Янев и Крис Минков също се включиха доста мощно. Първият записа 13 точки, а вторият добави още 16. Еван Бати се отличи с 16 точки.

За Берое Александър Тодорович вкара 17, Дариус Хол добави 22 точки за гостите. Дарин Иванов наниза 14 на клуба, от който потегли кариерата му.

Така Рилски състезател остава на върха на краткотрайното класиране с баланс 6-0. Берое към този момент е с актив от 4 загуби и две победи.

В идващия кръг Берое е хазаин на ЦСКА, а Рилски състезател ще одобри Академик Пловдив.