Отборът на Рилски спортист надигра състава на Ямбол със 104:67

...

Рилски спортист се разправи с Ямбол у дома

Отборът на Рилски състезател надигра състава на Ямбол със 104:67 (26:18, 21:17, 29:17, 28:15) като хазаин в „ Арена Самоков “ в отсрочен мач от осмия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Така самоковци реализираха десета поредна победа в шампионата и не престават без проваляне, заемайки първото място във краткотрайното класиране. За Ямбол провалянето бе шесто от девет мача и отборът държи деветата позиция.

Гостите оказаха най-сериозна опозиция на Рилски състезател през първите 5-6 минути, а в края на първата четвърт домакините към този момент водеха с 26:18. Баскетболистите на старши треньора Людмил Хаджисотиров усилиха задатъка си до 47:35 на почивката. Рилски състезател доминираше през второто полувреме и преди последните 10 минути дръпна със 76:52. Най-голямата разлика в мача бе 37 точки, а самоковци вкараха 18 тройки от 33 опита и направиха единствено 9 неточности против 17 за съперника.

Васил Попов бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки, 4 битки и 6 асистенции. Чавдар Костов приключи с 16 точки, 3 битки и 2 асистенции, а Брандън Рандълф добави 14 точки, 6 битки и 8 асистенции. Дебют за вицешампионите записа Йордан Минчев, който се завърна в българския шампионат след травма и се регистрира с 6 точки, 6 битки и 4 асистенции за 15 минути на терена.

За състава на Ямбол Доминик Кристиано означи 14 точки и овладя 8 битки, а Трей Сампсън се включи с 10 точки и 11 битки.

В идващия по стратегия 11-и кръг Ямбол ще гостува на Черноморец в Бургас на 17 декември, а Рилски състезател почива.