Отборът на Рилски спортист надделя над ЦСКА със 79:78 (24:12,

...

Рилски спортист спечели домакинството си на ЦСКА само с точка разлика

Отборът на Рилски състезател надви над ЦСКА със 79:78 (24:12, 12:16, 24:20, 19:30) като хазаин в Самоков в мач от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе втора поредна и общо трета за Рилски състезател, до момента в който „ алените “ позволиха второ проваляне от началото на сезона.

Домакините започнаха доста мощно и задържаха водачеството си през целия мач. Преднината на самоковци на два пъти мина 15 точки – във втората и четвъртата част, а най-голямата разлика беше 18 точки. Баскетболистите на Рилски състезател отстъпваха в успеваемостта при стрелбата от игра (44%-46%), само че имаха предимство в битката под кошовете (45-32).

Те поведоха с 12 точки в края на първата четвърт при 24:12, а на почивката „ алените “ съумяха единствено да понижат до 8 пасива си, изоставайки с 28:36. Последва равностойна трета четвърт, в която ЦСКА смъкна разликата под 5 точки, само че не стигна до равнене, а преди заключителните 10 минути Рилски състезател отново дръпна с 12 при 60:48.

В последния интервал „ алените “ последователно се приближиха противника и при оставащи по-малко от две минути и половина с точна пукотевица от тройката Кейлъб Уесън направи резултата 68:71. Домакините удържаха задатък от 2-4 точки, а с нова тройка 13 секунди преди края Уесън понижи до 76:77. Васил Попов се разписа на два пъти от наказателната линия за Рилски състезател, а Брандън Йънг означи един углавен удар за ЦСКА, правейки резултата 77:79. При оставащи 3 секунди Кейлъб Уесън пропусна опция да изравни за гостите откакто бе фаулиран, само че вкара единствено единия от двата наказателни удара, които извърши и самоковци ликуваха.

Васил Попов бе най-резултатен за Рилски състезател с 21 точки и 3 битки. Чавдар Костов и Крейг Осаихвувуомван осъществиха по 13 точки, като вторият добави и 9 битки, а с 10 точки приключи Джоузеф Лоусън.

За гостите Кейлъб Уесън се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 25 точки и 10 битки. Брандън Йънг добави 19 точки, а Георги Боянов и Венцислав Петков вкараха по 13 точки.

В идващия кръг от НБЛ отборът на ЦСКА ще посрещне Спартак Плевен на 19 ноември, а ден по-късно Рилски състезател ще гостува на Академик Пловдив.