Отборът на Рилски спортист надделя над Левски с 89:73 (26:25,

...

ОБЗОР: Рилски спортист би Левски за 11-а поредна победа

Отборът на Рилски състезател надви над Левски с 89:73 (26:25, 18:19, 16:16, 29:13) като хазаин в Самоков в мач от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров отбор на самоковци реализира 11-а поредна победа и продължава без проваляне в шампионата, до момента в който „ сините “ прекъснаха позитивната си серия и позволиха четвърта загуба от 11 срещи.

Двата състава изиграха доста оспорван конфликт, който се реши в последната четвърт. Домакините в „ Арена Самоков “ имаха точка задатък след първите 10 минути игра, а почивката резултатът бе еднакъв – 44:44.

Баскетболистите на Левски започнаха мощно второто полувреме и за 2 минути и половина поведоха с 6 точки при 52:46, само че Рилски състезател навакса изоставането си и изравни за 60:60 преди четвъртия интервал. До средата на последната част самоковци овладяха самодейността в мача и дръпнаха с 8 точки при 75:67. Те продължиха да усилват задатъка си, който доближи 16 точки по-малко от 2 минути преди края при 85:69.

Александър Янев и Димаджио Уигинс осъществиха по 18 точки за триумфа на Рилски състезател, като вторият добави и 10 битки. Деян Карамфилов се регистрира с 11 точки, 5 битки и 13 асистенции за 36 минути на терена. Заради травма дуела пропусна гардът Брандън Рандълф.

За Левски Лъчезар Димитров бе най-резултатен с 16 точки, 4 битки и 4 асистенции, до момента в който Алън Арнет приключи с 15 точки и 4 битки. Златин Георгиев се включи с 14 точки, 4 битки и 4 асистенции, а натрупалият бързо персонални нарушавания Джон Флорвиъс се регистрира с 9 точки и 3 битки.

В идващия кръг от НБЛ отборът на Левски ще одобри Спартак Плевен в София на 26 декември, а два дни по-късно Рилски състезател ще гостува на Балкан в Ботевград.