Отборът на Риека постигна важна победа с 3:1 над Локомотива

...

Божинов отново не игра при победа на Риека

Отборът на Риека реализира значима победа с 3:1 над Локомотива (Загреб) в среща от 24-ия кръг на шампионата на Хърватия. Българинът Валери Божинов още веднъж не взе присъединяване в мача, въпреки за пръв път да бе включен в групата на новия си тим.

Първото полувреме бе по-равностойно, като домакините откриха резултата с гол на Хебер в 23-ата минута, само че гостите възвърнаха равенството посредством Майсторович в 40-ата минута.

През втората част Риека наложи волята си, въпреки и в края на мача. Чолак даде преднина на своя отбор в 76-ата минута, а в 90-ата Кврзич дефинитивно реши всичко за крайното 3:1.

С тази победа Риека заема 3-ото място в класирането с 41 точки. Локомотива пък се намира на 7-ата позиция с 24 точки. Водач е Динамо (Загреб) с 56 точки.