Отборът на Рен постигна победа с 2:0 над гостуващия Астана

...

Рен спечели битката с Астана за второто място

Отборът на Рен реализира победа с 2:0 над гостуващия Астана в пряк конфликт за втората позиция в група К на Лига Европа. Исмаила Сар донесе успеха за французите с два гола (68’, 73’).

Домакините бяха по-добрият отбор и си заслужиха триумфа.
В 68-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за фаул против Сар в противниковото наказателно поле. Заелият се с осъществяването й Бенджамин Буриго нацели лявата греда, само че точно Сар дотича и с добавка откри резултата в интерес на своя тим. Отново той беше прецизен пет минути по-късно, когато мощният му шут от далечно разстояние попадна тъкмо под напречната греда.
[@EuropaLeague]

+3 points qui font 9! Direction les 16es de finale!
---#UEL #AllezRennes #ToutDonner pic.twitter.com/ic9Jm4Twt9
— Stade Rennais F.C. (@staderennais) December 13, 2018

Така Рен се добра до второто място в групата с актив от 9 точки и се класира за елиминациите на шампионата. Там ще играе и първият Динамо (Киев), приключил с 11 пункта. Астана остана трети с 8 точки, а финален е Яблонец с 5. Лига Европа 6 кръг, четвъртък 13 декември  Рен 2:0краен резулат  Астана