Отборът на Реал Сосиедад победи Америя с 3:1 като гост

...

Реал Сосиедад се справи с Алмерия и излезе шести в Ла Лига

Отборът на Реал Сосиедад победи Америя с 3:1 като посетител в дуел от 13-ия кръг на испанското футболно състезание.

Успехът изкачи Реал Сосиедад на шесто място във краткотрайното класиране с 22 точки, до момента в който Алмерия остава финален, 20-и с едвам 3 точки в актива си. Тимът натрупа 10 провали от 13 срещи от началото на сезона и остава без победа досега.

И четирите гола в мача паднаха през второто полувреме. Микел Оярсабал осъществя за 1:0 в интерес на Реал Сосиедад в 62-ата минута, а Серхио Арибас изравни за домакините от Алмерия в 76-ата. Карлос Фернандес от дузпа в първата минута на добавеното време бе прецизен за 2:1, а третият гол за гостите бе дело на Мартин Субименди в петата минута на добавеното време.
Източник: novsport.com