Отборът на Реал Мадрид победи Валенсия с 95:91 (24:20, 25:20,

...

Реал Мадрид надви Валенсия и се залепи за Олимпиакос и Везенков

Отборът на Реал Мадрид победи Валенсия с 95:91 (24:20, 25:20, 22:25, 24:26) в испанската столица в дуел от 28-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Реал  остава втори във краткотрайното класиране с 19 триумфа и 8 загуби, като има мач по-малко от водача Олимпиакос, който е с актив 20-8. След 15-ото си проваляне от началото на сезона съставът на Валенсия се смъкна до 12-ата позиция.

Домакините от Мадрид имаха леко предимство през целия мач, като на почивката водеха с 49:40, а след третата част резултатът бе 71:65.

. gets the W against Valencia.

Highlights...
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
Габриел Дек поведе Реал с 18 точки, 7 битки и 2 асистенции, а за Валенсия Крис Джоунс се регистрира с 19 точки, 2 битки и 4 асистенции.

В Италия локалният Армани Олимпия Милано надделя сръбския Партизан със 76:62 (13:19, 17:10, 19:17, 27:16). Италианският състав се изкачи до 13-ото място с 12 победи и 15 загуби, до момента в който Партизан, чийто старши треньор Желко Обрадович означи нощес 63-ия си рожден ден, е седми с актив 15-13.

Брандън Дейвис и Били Барън осъществиха по 14 точки за домакините, а за гранда от Белград Кевин Пънтър приключи с 15 точки, 5 битки и 3 асистенции.

. is in red hot form.

Литовският Жалгирис се оправи с АСВЕЛ Вильорбан (Франция), с американеца с български паспорт Дий Бост в състава, като хазаин с 85:67 (16:22, 31:15, 18:13, 20:17). След 15-ия си триумф от началото на сезона Жалгирис се изкачи до осмата позиция в подреждането, а френският отбор е предпоследен, 17-и с 8 победи и към този момент 20 провали.

Игнас Браздейкис бе най-резултатен за спечелилите с 19 точки и 2 битки. За АСВЕЛ Дий Бост допринесе  10 точки, 1 битка и 3 асистенции, а Джона Матюс означи 18 точки.