Отборът на Реал Мадрид победи турския Фенербахче с 90:75 (24:21,

...

Реал Мадрид се справи с Фенербахче, Цървена звезда надигра Валенсия в Евролигата

Отборът на Реал Мадрид победи турския Фенербахче с 90:75 (24:21, 25:23, 19:14, 22:17) като хазаин в Испания в дуел от 31-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Успехът бе трети следващ и общо 22-и за гранда от Мадрид, който заема второ място във краткотрайното класиране с идентичен актив с водача Олимпиакос. Подобно на гръцкия отбор, Реал към този момент си обезпечи и домакинско преимущество за идните плейофи.

Фенербахче позволи 13-о проваляне от 31 мача и е пети все още.

. started the double week in perfect form beating to claim home court advantage for the playoffs!

Highlights...
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
Домакините поддържаха лека преднина в хода на мача, като най-голямата разлика бяха точно 15-те точки в края. На почивката задатъкът им бе 49:44, а преди заключителните 10 минути – 68:58.

Джанан Муса бе най-резултатен за успеха на Реал Мадрид с 16 точки и 2 битки, а за гостите от Истанбул Найджъл Хейс-Дейвис приключи със 17 точки и 5 битки.

Пред погледна на сръбската тенис звезда Новак Джокович Цървена звезда надви над испанския Валенсия с 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11) като хазаин в Белград. Сръбският тим записа втора поредна победа и излезе на 12-о място в подреждането с 14 триумфа и 17 загуби. Валенсия позволи второ следващо проваляне и със същия актив държи 13-ата позиция.

Филип Петрушев се отличи за домакините с 20 точки и 7 битки, до момента в който за испанския състав Джона Радебау вкара 14 точки.

. stay ALIVE in the playoff race as they beat in Round 31

В последната среща от 31-ия кръг литовският Жалгирис записа домашен триумф над Монако със 79:70 (28:19, 20:22, 17:12, 14:17), основен в борбата за класиране за плейофите. Жалгирис е девети с актив от 16 триумфа и 15 загуби, колкото има и осмият Баскония. След 11-ото си проваляне отборът на Монако остава четвърти в подреждането.

Игнас Браздейкис осъществя 22 точки и 5 битки за домакините, а за Монако по 13 точки означиха Джордан Лойд и Донатас Мотеюнас.