Отборът на Реал Мадрид победи Жирона с 3:0 като гост в

...

Реал Мадрид се разправи с Жирона и се изкачи на върха в Ла Лига

Отборът на Реал Мадрид победи Жирона с 3:0 като посетител   в мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Хоселу изведе напред мадридчани, а Чуамени удвои задатъка им в 21-ата минута.

През второто полувреме Джуд Белингам също се разписа за " лос бланкос ". Така възпитаниците на Карло Анчелоти взеха трите точки и се върнаха на върха в класирането, нанасяйки първа загуба за състава на Жирона.

Каталунците започнаха доста мощно срещата и бързо сътвориха няколко пложения, а в 4-ата минута Виктор Циганков бе покрай гола, само че нацели десния непряк дирек след удар с глава.

Все отново мадридчани поведоха, откакто Джуд Белингам прати страховит пас в наказателното поле, а Хоселу изскочи зад отбраната и добави топката в мрежата на Жирона.

В 21-ата минута пък Орелиен Чуамени удвои задатъка на гостите. Французинът стигна до топката след центриране от ъглов удар и стреля с глава неспасяемо - 2:0.

Две минути по-късно Довбик бе изведен отляво, той навлезе в наказателното, след което шутира. Украинецът обаче прати топката настрана от задачата.

Джуд Белингам остана очи в очи с вратаря на Жирона Гасанига, откакто изпревари бранител на каталунците. Английският халф обаче не съумя да преодолее стража с удара си.

Федерико Валверде опита шанса си с изстрел от сериозна отдалеченост. Шутът му в 31-ата минута обаче мина високо над напречната греда.

В продълженията на първата част Тони Кроос опита от емблематичните си изстрели отвън наказателното поле и още веднъж бе доста покрай това да постави завършек на всякаква конспирация с попадение, само че сантиметри го разделиха.