Отборът на РБ Лайпциг постигна икономична победа с 1:0 над

...

РБ Лайпциг се доближи на точка от лидера Байерн

Отборът на Република България Лайпциг реализира икономична победа с 1:0 над Арминия Билефелд в първи мач от 26-ия кръг на Бундеслигата, доближавайки се по този метод единствено на точка от водача Байерн Мюнхен. Баварците обаче са и с мач по-малко – против Щутгарт, който е в събота.

Веднага след паузата за интернационалните мачове – на 3 парил водачите в Бундеслигата се изправят един против различен в основен конфликт в битката за купата.

Скъпоценния гол за Лайпциг вкара Марсел Забицер секунди след подновяването на играта през второто полувреме.

През първата част Емил Форсберг, Дани Олмо и Кристофър Нкуну пропуснаха отлични шансове. Всички те бяха разколебани от отличните прояви на вратаря на домакините Стефан Ортега.

Арминия остава тъкмо над зоната на изпадащите с точка преднина пред Херта, чийто отбор се изправя против Байер Леверкузен в неделя.