Отборът на РБ Лайпциг победи Волфсбург с 2:0 в среща

...

РБ Лайпциг премина с лекота през Волфсбург

Отборът на Република България Лайпциг победи Волфсбург с 2:0 в среща от 20-ия кръг на немската Бундеслига.

Двубоят започва неенергично, като през първата част двата отбора не ни предложиха изключително рискови обстановки.

Десетина минути след подновяването на играта обаче Вили Орбан прати топката във вратата на Волфсбург, само че попадението бе анулирано поради засада.

Все отново в 76-ата минута точно Орбан откри резултата след страховит изстрел с глава. Осем минути по-късно Гвардиол удвои задатъка на своя отбор, който до края на мача остана недокоснат.

Така Лайпциг продължава победната си серия и към този момент има 31 точки на шестата позиция, до момента в който Волфсбург остава рисково покрай зоната на изпадащите с едвам 21 пункта.