Отборът на разгроми с 4:1 като гост в двубой от

...

Монако съкруши Сент Етиен

Отборът на разгроми с 4:1 като посетител в дуел от 34-ия кръг на френската. С този триумф отборът на монегаските се настани краткотрайно на третото място в класирането с актив от 59 точки.

Това беше шеста поредна победа за, като с помощта на тази впечатляваща серия воденият от Филип Клеман отбор катери бързо класирането. Гостите първи стигнаха до попадение, като негов създател стана в 23-ата минута.

Само 120 секунди по-късно удвои. върна едно попадение от дузпа в 42-ата минута и по този начин интригата се резервира за втората част. В 61-ата минута обаче бранителят си означи автогол и по този начин задатъкът на набъбна.

Малко по-късно почитателите на възпламениха голям брой факли на трибуните, в резултат на което терена се покри с гъст пушек. Така в 66-ата минута на мача беше взето решение срещата да се приключи. След повече от 30 минути спиране основният арбитър разгласи, че срещата може да се доиграе. След подновяването на играта стигна до четвърто попадение, а негов създател стана.