Отборът на продължи лошата си серия в Ла Лига със

...

Севиля се издъни у дома

Отборът на продължи неприятната си серия в Ла Лига със загуба с 0:1 против гостуващия в мач от седмия кръг. Гарсия вкара единствения гол в края на първото полувреме. Момчетата на имат единствено една точка от последните си три дуела в шампионата.

През първото полувреме головите обстановки бяха малко. Домакините се опитваха да управляват събитията, само че не успяваха да застрашат вратата на противника. В 41-ата минута баските нанесоха удар. Папе Диоп изведе Кике Гарсия на ръба на засадата и нападателят осъществя за 0:1. “Бяло-червените” потеглиха по-настъпателно след почивката. В 51-ата минута те проведоха контра, при която изведе, а той откри Ен-Несири. В средата на втората част Мунир към този момент имаше пет удара към вратата на противника. Въпреки тоталното си териториално предимство домакините изгубиха през днешния ден. Ла Лига 7 кръг, събота 24 октомври  Севиля 0:1краен резулат  Ейбар