Отборът на прекъсна лошата си серия от три поредни загуби

...

Унион се върна към победите

Отборът на прекъсна неприятната си серия от три следващи загуби и записа домашен триумф с 3:1 над в дуел от 24-ия кръг на Бундеслигата.

откри резултата още в седмата минута, разписвайки се с воле. В 56-ата удвои преднината на домакините със страховит отдалечен удар. В 75-ата точно той се възползва от неточност в противниковата защита, с цел да асистира на резервата Тайво Авоний за третото попадение в мача. В последната минута на постоянното време влезлият се от пейката вкара почетния гол за гостите, които приключиха дуела в понижен състав след аления картон на Доминик Кор в 60-ата минута.

Така се изкачи на седмата позиция в класирането с актив от 37 точки, а с три по-малко заема деветото място.