Отборът на пребори с 2:1 на своя “Търф Мор” в

...

Бърнли показа характер срещу Уулвс

Отборът на пребори с 2:1 на своя “Търф Мор” в дуел от 14-ия кръг на Премиър лийг и напусна зоната на изпадащите. “Виненочервените” бяха по-добрият отбор в по-голяма част от мача и справедливо дръпна с 2:0. Едва към края гостите натиснаха, само че стигнаха единствено до едно попадение и то чак минута преди края.

осъществя за 1:0 в 35-ата минута, откакто малко по-рано беше пропуснал в обстановка едно на едно с вратаря. В 51-вата удвои задатъка на Бърнли, а по-късно той също не съумя да осъществя самичък против.

Hit so hard almost broke the net |
— Premier League (@premierleague)
Едва по-късно футболистите на Уулвс се разиграха. Така в 89-ата минута 18-годишният Фабио Силва завоюва дузпа, която след това самичък осъществя. За младока това е първи гол по британските терени след прехвърлянето му от през лятото.

Реферът даде 5-минутно продължение, в което “вълците” имаха една добра опция, само че не съумяха да изравнят.

Победата за Бърнли е едвам трета от началото на акцията в елита, само че пък в последните четири кръга отборът няма проваляне. За състава на това е шеста загуба, а в този момент го чакат поредни борби с и.

Премиър лийг 14 кръг, понеделник 21 декември  Бърнли 2:1краен резулат  Уулвърхамптън