Отборът на постигна трудна победа с 2:1 над ОАЕ в

...

Австралия надви ОАЕ и ще спори с Перу за място на Мондиала

Отборът на реализира сложна победа с 2:1 над ОАЕ в плейофа на зона АФК за Мондиал 2022. Това значи, че „ озитата “ ще се изправят против представителя на Южна Америка във заключителен бараж за присъединяване на Световното състезание в Катар. Мачът сред двата отбора е плануван за 13 юни (понеделник) от 21:00 часа на „ Ал Раян “ в Катар, където се организира и днешният дуел.

Що се отнася до самата среща, първото полувреме не предложи доста положения за гол, само че след почивката обстановката се промени и паднаха три попадения. Първи до гол стигнаха австралийците, като това се случи в 53-ата минута. Тогава Мартин Бойл нахлу в наказателното поле и пусна пас към Джаксън Ървин, който беше прецизен с удар отблизо разстояние. Само четири минути по-късно арабите изравниха, откакто Хареб Абдула центрира в наказателно поле и топката стигна до Кайо Канедо, който я прати в противниковата мрежа със своя шут „ Кенгуратата “ обаче стигнаха до победно попадение в 84-ата минута, когато избита топка при центриране от корнер докара до отлично воле на Айдин Хрустич, рикоширало в тялото на Али Салмин преди да отиде във вратата на ОАЕ. По този метод записа значимия триумф, който ги приближи на една победа от присъединяване на Мондиала в Катар.