Отборът на Португалия победи Швейцария с 6:1 в 1/8-финална среща

...

Португалия разгроми Швейцария с 6:1 на Мондиал 2022

Отборът на Португалия победи Швейцария с 6:1 в 1/8-финална среща на Световното състезание по футбол в Катар, съобщи Българска телеграфна агенция. На четвъртфинал Кристиано Роналдо и съотборниците му ще се изправят против Мароко. В воин за португалците се трансформира Гонсало Рамош, който означи хеттрик. Младият нападател на Бенфика бе предпочетен за титуляр на мястото на Роналдо. Звездата на „ мореплавателите “ бе титулярни в предходните три мача на своя отбор.

Португалия откри резултата в 17-ата минута, когато Жоао Феликс комбинира с Гонсало Рамош и той с мощен удар прати топката в мрежата на Ян Зомер.

" Мореплавателите " нанесоха нов удар в 33-ата минута. Бруно Фернандеш центрира от корнер, а капитанът Пепе бе оставен непокрит и от няколко метра с глава простреля Зомер за 2:0.

В 38-ата минута Ремо Фройлер пропиля отличен късмет да върне един гол за Швейцария. Той се възползва от неточност на вратаря Диого Коща, само че Далот бе на голлинията и съумя да почисти.

Две минути преди края на полувремето Рамош бе изведен самичък против Зомер, само че опитният пазач съумя да избави.

Само пет минути след подновяването на играта Португалия стигна до трето попадение. Диого Далот центрира остро в наказателното поле, а Рамош изпревари Ерай Джьомерти и матира Зомер за 3:0.

В 55-ата минута футболистите на Фернандо Сантош стигнаха и до четвърти гол посредством Рафаел Герейро. Защитникът на Борусия Дортмунд се измъкна самичък против Зомер и с диагонален удар опъна мрежата.

Швейцария понижи в 58-ата минута. Шакири центрира от ъглов удар, а Мануел Аканджи от непосредствена непосредственост бе прецизен.

Португалия отговори съвсем незабавно. В 67-ата минута Рамош оформи своя хеттрик селд асистенция на Жоао Феликс.

В 72-ата минута на терена се появи Кристиано Роналдо, който смени Жоао Феликс. Звездата съумя да прати топката в мрежата на швейцарците в 84-ата минута, само че му бе вдигната засада.

Все отново в първата минута на добавеното време друга запаса Рафаел Леао оформи крайното 6:1. Нападателят на Милан слаломира сред няколко бранители и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Зомер.

Среща от осминафиналите на международното състезание по футбол в Катар:

Португалия - Швейцария - 6:1 (2:0)

голмайстори: 1:0 Гонсало Рамош 17, 2:0 Пепе 33, 3:0 Гонсало Рамош 51, 4:0 Рафаел Герейро 55, 4:1 Мануел Аканджи 58, 5:1 Гонсало Рамош 67, 6:1 Рафаел Леао 90+1

сформира:

Португалия: Диого Коща, Диого Далот, Пепе, Рубен Диаш, Рафаел Герейро, Отавио (Витиня), Уилям Карвальо, Бернардо Силва (81-Рубен Невеш), Бруно Фернандеш (87-Рафаел Леао), Гонсало Рамош (73-Рикардо Орта), Жоао Феликс (73-Кристиано Роналдо)
старши треньор: Фернандо Сантош

Швейцария: Ян Зомер, Рикардо Родригес, Мануел Аканджи, Фабиан Шер (46-Ерай Джьомерт), Едимилсон Фернандес, Гранит Джака, Ремо Фройлер (54-Денис Закария), Рубен Варгас (66-Ноа Окафор), Джибрил Соу (54-Харис Сеферович), Джердан Шакири, Бреел Емболо (89-Ардон Ясири)
старши треньор: Мурат Якин

Предишните срещи от осминафиналите на Световното състезание по футбол в Катар:

Мароко - Испания - 0:0 (0:0), 3:0 след осъществяване на дузпи

от понеделник:

Бразилия - Република Корея - 4:1 (4:0)
голмайстори: 1:0 Винисиус Жуниор 7, 2:0 Неймар 13 (дузпа), 3:0 Ричарлисон 29, 4:0 Лукас Пакета 36, 4:1 Сюн-хо Пайк 76

Япония - Хърватия - 2:4, 1:3 при осъществяването на дузпи, 1:1 (1:0) в постоянното време и продълженията
голмайстори: 1:0 Даизен Маеда 43, 1:1 Иван Перишич 55

от събота:

Нидерландия - Съединени американски щати - 3:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Мемфис Депай 10, 2:0 Дейли Блинд 45+1, 2:1 Хаджи Райт 76, 3:1 Дензъл Дъмфрис 81

Аржентина - Австралия - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Лионел Меси 35, 2:0 Хулиан Алварес 57, 2:1 Енцо Фернандес 77-автогол

от неделя:

Франция - Полша - 3:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Оливие Жиру 44, 2:0 Килиан Мбапе 74, 3:0 Килиан Мбапе 90+1, 3:1 Роберт Левандовски 90+8

Англия - Сенегал - 3:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Джордан Хендерсън 38, 2:0 Хари Кейн 45+3, 3:0 Букайо Сака 57