Отборът на Портланд Трейл Блейзърс победи у дома състава на

...

Портланд се върна на победния път срещу Финикс

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс победи вкъщи състава на Финикс Сънс със 108-86 мач от НБА игран тази нощ. Домакините започнаха доста мощно, удържайки противника си до едвам 9 точки в първата четвърт. Деймиън Лилард и компания затвърдиха превъзходството си и през втората част, като на полувремето водеха с 21 точки. През второто полувреме отбраната на " слънцата " продължи да изпитва съществени усложнения, а в четвъртата четвърт разликата стана внушителните 31 точки. Последва разпределяне на домакините, само че единственото което играчите на Финикс бе да създадат разликата " едвам " 22 точки.

За Портланд най ефективен бе звездата Деймиън Лилард с 25 точки, а Джейк Леймън добави 24. Трой Даниелс вкара 15 точки от пейката за " Сънс ", Джош Джаксън прибави 14.
 Неудържим Пол Джордж донесе успеха на Оклахома в Бруклин (видео)

Това е 21 загуба досега за гостите, а Портланд подвигна глава след 3 следващи загуби и заема седма позиция в Западната конференция

В останалите две срещи тази нощ Бостън победи вкъщи Ню Йорк Никс със 128:100, а Юта Джаз надви със 118:91 в Солт Лейк против Хюстън.

Класирането в НБА е както следва:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто(21 победи - 5 загуби), Филаделфия(17-9), Бостън(14-10)
Централна дивизия: Милуоки(16-7), Детройт(13-9), Индиана(14-10)
Югоизточна дивизия: Орландо(12-13), Шарлът(11-13), Вашингтон(11-14)

Западна конференция
Северозападна дивизия: Денвър(17-7), Оклахома(16-7), Портланд(14-11)
Тихоокеанска дивизия: Лос Анджелис Клипърс(16-8), Голдън Стейт(17-9), Лос Анджелис Лейкърс(15-9)
Югозападна дивизия: Мемфис(14-9), Далас(12-11), Ню Орлиънс(13-13)
Източник: offnews.bg